انتخابات انجمن علمی دانشجویان رشته HSE با حضور دانشجویان این رشته در مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم برگزار شد

به منظور حمایت تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه و تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند برای فعالیت های جمعی علمی و کار گروهی و افزایش مهارتهای عملی انتخابات انجمن علمی دانشجویی رشته مهندسی فناوری ایمنی، سلامت و محیط زیست در مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم و با حضور ۷۲ نفر از دانشجویان این رشته برگزار شد

رئیس مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم تصریح کرد به منظور بهره گیری از توانمندی و خلاقیت دانشجویان در تحقق پیشرفت علمی و نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری و ایجاد کارآفرینی انتخابات انجمن علمی رشته HSE و با حضور دانشجویان مربوط، در محل مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم انجام شد. در این انتخابات دانشجویان این رشته از بین ۱۷ کاندیدای ثبت نام شده ۷ نفر از دانشجویان را که مسلط بر قوانین دانشگاه و زمینه های علمی و پژوهشی بودند را به عنوان اعضای اصلی این انجمن انتخاب و بارگیری دوم اعضای اصلی، آقای جلال بیطرفان به عنوان دبیر انجمن انتخاب گردید. در ضمن دو نفر از کسانی که حائز بیشترین رای پس از اعضای اصلی در این انتخابات بودند به عنوان بازرس انجمن برگزیده شدند. از جمله وظایفی که این انجمن بر عهده دارد مناظره و نقد علمی، هم اندیشی و نشست‌های تخصصی، مطالعات و پژوهشهای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی، تقویتی، تکمیلی و تشکیل کارگاه های تخصصی، همایش، کنفرانس ها و جشنواره ها می باشد.
سید حسن حسینی در پایان گفت: ارکان اصلی انجمن های علمی؛ مجمع عمومی، شورای مرکزی، دبیر و گروه ها و کمیته ها می باشند که زیر مجموعه های خود را از جمله گروههای انتشارات و تولیدات علمی، گروه های آمار و اطلاعات و گروه های آموزشی و پژوهشی دارا می باشند.